top of page

Podsumowanie konkursu graficznego

Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!


Mała rzecz, a cieszy! W czwartek 25 kwietnia drzwi biblioteki szkolnej ozdobiła praca Martyny Antoniewicz - uczennicy klasy I HB, która została laureatką bibliotecznego konkursu graficznego. Dzięki wsparciu Przewodniczącej Rady Rodziców - Żaklin Koniecznej, autorski projekt licealistki został przeniesiony na specjalne tworzywo i w formie tabliczki informuje o tym, gdzie znajduje się biblioteka. Od teraz zatem nikt nie będzie miał już problemów z dotarciem do jednego z najważniejszych miejsc w "Rolniku".
Praca Martyny Antoniewicz


Konkurs organizowany przez bibliotekę, co prawda został rozstrzygnięty już na początku kwietnia (zwyciężczyni odebrała wówczas nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Szamotulski Ośrodek Kultury - szerzej na ten temat piszemy TUTAJ), ale jego oficjalne podsumowanie - z uwagi na kwestie techniczne - mogło odbyć się dopiero pod koniec miesiąca. W czwartek do biblioteki zajrzały uczennice biorące w nim udział:


  • Emilia Prentka (klasa I K a)

  • Katarzyna Lewandowska (klasa III HB)

  • Anna Lewandowska (klasa IV KR)

  • oraz wspomniana już Martyna Antoniewicz.
Niestety z uwagi na realizację zajęć praktycznych, w spotkaniu nie uczestniczył Ksawery Matuszewski (uczeń klasy III KR), który również zmierzył się z twórczym wyzwaniem. Niemniej, okazja do podziękowań dla młodego - zdolnego z pewnością będzie jeszcze niejedna.


Zgodnie z regulaminem konkursu, drzwi do biblioteki ozdobić miała jedna, zwycięska praca. Pragnąc jednak uhonorować i w pewien sposób nagrodzić wszystkich uczestników, organizator postanowił wprowadzić drobną zmianę. I tak, nie tylko projekt Martyny, ale i prace zgłoszone przez Emilię, Annę, Katarzynę oraz Ksawerego doczekały się "materializacji", czyli wydruku na tworzywie. W ten sposób powstała nie jedna, lecz pięć tabliczek, które na zmianę pojawiać się będą na drzwiach prowadzących do biblioteki. Było to możliwe dzięki pomocy Żaklin Koniecznej, która tabliczki wykonała bezpłatnie, stawiając tym samym kropkę nad i w naszym małym przedsięwzięciu.

Uczestniczki konkursu odebrały podziękowania. Otrzymały też pięknie udekorowane pierniczki przekazane przez Kingę Machaj - zastępczynię Przewodniczącej Rady Rodziców, która słodkości zamienia w rękodzielnicze cuda!Młodzieży raz jeszcze dziękujemy za tak miły odzew na inicjatywę biblioteki. Dziękujemy za kreatywność i fantazję! Mamy nadzieję, że uczniowie angażować się będą w kolejne działania i jeszcze chętniej do nas zaglądać!
Praca Emilii Prentkiej

Praca Anny Lewandowskiej

Praca Katarzyny Lewandowskiej
Praca Ksawerego Matuszewskiego
Comments


bottom of page