Książki z PSYCHOLOGIĄ na pierwszym planie i w tle
Nie tylko sensacja, nie tylko kryminał, romans, fantastyka, czy literatura młodzieżowa. Księgozbiór biblioteki szkolnej jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu KAŻDA osoba znajdzie w nim coś dla siebie. Ważne miejsce zajmują w nim tytuły związane z szeroko rozumianą psychologią
Jak sen wpływa na naszą zdolność uczenia się, zapamiętywania i podejmowania logicznych decyzji? Jak rozmawiać ze sobą i z ludźmi wokół? Ile jest emocji i jak nad nimi zapanować? Do kiedy jest smutek, a od kiedy depresja? Czy ruch rzeczywiście redukuje stres i niepokój? Jaka jest optymalna dawka treningu dla mózgu? W jaki sposób zbudować dobrą atmosferę w szkole i z kim porozmawiać, gdy znajdziemy się w kryzysie psychicznym? To ważne pytania, nad którymi z pewnością zastanawia się niejedna osoba ze społeczności "Rolnika". Okazuje się, że odpowiedzi na nie daje... literatura! Na dodatek taka, którą młodzież i nauczyciele znajdą w bibliotece szkolnej.
Psychologia, psychiatria oraz dziedziny im pokrewne podbijają rynek wydawniczy przecząc twierdzeniu, iż o rzeczach trudnych rozmawiać i dyskutować można jedynie na poziomie akademickim. Książek popularno-naukowych odwołujących się do nich wprost czy pośrednio jest coraz więcej - również w bibliotece szkolnej. Przynajmniej część z nich to pozycje, po które z powodzeniem sięgnąć mogą uczniowie - z uwagi na przystępny język, jak również sam sposób przekazania treści - niełatwych, acz ważnych i ciekawych, stanowią interesującą lekturę dla młodego czytelnika (na fotografiach poniżej kilka wybranych tytułów).
Nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły biblioteka poleca z kolei książki na temat relacji z młodzieżą, pracy z młodym pokoleniem (w tym z uczniami z autyzmem), czy sposobów dogadywania się z nastolatkami.
Więcej szczegółów w bibliotece - zapraszamy!
Comments